KINEZIOTAPING

  Kineziotaping vyvinul před 70 lety japonský lékař a chiropraktik Kenzo Kase. Jedná se o metodu, při které nalepením elastických bavlněných pásek – tejpů, s vlastnostmi blízkými lidské kůži, vzniknou na pokožce konvoluce, díky kterým dochází ke zvýšení trvalého průtoku krve a lymfy, normalizuje se svalové napětí, prodlužuje se uvolnění svalů a aktivují se ozdravné procesy.

 S aplikovanými tejpy se můžete bez problémů koupat. Jen je třeba tejp po koupání opatrně vysušit jemným pohybem od středu ke kraji (nikdy ne napříč). Aplikovaný tejp by měl na pokožce vydržet alespoň 4 dny.

 

Užití kineziotapů je vhodné pokud

  - Vás  bolí klouby, svaly, máte ztuhlou krční páteř, trpíte bolestmi v sakroiliakální oblasti (tzv. SI skloubení), nebo máte diagnostikován výhřez ploténky

  - chcete prodloužit účinek masáže, lymfodrenáže nebo urychlit regeneraci po operaci

  - se chcete po úrazu rychleji vrátit do běžného života,

  - trápí Vás otoky, křeče v lýtkách, vpadlé či vystouplé jizvy, potřebujete doléčit namožení

  - sportujete a potřebujete před výkonem stabilizovat kloub či sval

 

KONTRAINDIKACE

  - nádorová onemocnění

  - varixy

  - poranění kůže, nezhojené jizvy, mateřská znaménka, bradavice, lupénka, ekzémy, plísně apod.

  - akutní virová či bakteriální onemocnění, horečnaté stavy

 

Kinesiotapingu využíváme ke zlepšení funkcí tkání , fyziologickému systému těla a k prodloužení terapeutického účinku léčby. Efekt kinesitapingu je dlouhodobý, v určitých případech okamžitý. Je metodou kombinovatelnou s manuálními technikami, vodoléčbou a mnoha dalšími. Ovlivňujeme kůži, fascie, oběhový a lymfatický systém, svaly i klouby. 

 

Chtěla bych nabídnout tejpování hlavně těhotným maminkám, které mají bolesti zad nebo cítí tah rostoucího bříška. A dále i po porodu v období šestinedělí k úpravě změn, které se v měkkých tkání udály po porodu k podpoře trofiky dané oblasti.

 

DÁLE BYCH CHTĚLA NABÍDNOUT KINEZIOTAPING VAŠIM MIMINKÁM POKUD HO TRÁPÍ PRDÍKY, MAJÍ OSLABENÉ BŘÍŠKO (k ovlivnění svalové hypotonie, břišní diastáza) A KE KOREKCI VADNÝCHPOSTAVENÍ NOŽIČEK Páska je hypoalergenní.

 

PRO STARŠÍ DĚTI TŘEBA  VYUŽITÍ KINEZIOTAPINGU PŘI VADNÉM DRŽENÍ TĚLA NEBO PŘI PLOCHONOŽÍ.

 

Před vlastní aplikací je třeba místo ničím NEMAZAT, NEKRÉMOVAT případně i  OHOLIT, aby byla přilnavost tejpu co nejlepší! Tejpy budou nalepeny několik dní. Sundat je pak můžete sami.