MASÁŽE MIMINEK

 

  Už od narození hraje dotek v životě dítěte zásadní roli. Dotek dodává dítěti pocit jistoty, tepla a lásky. Jedním ze smyslů, rozvíjejících se hned po narození, je právě hmat a hmatové podněty jsou pro zdravý vývoj miminka nezbytné. Jeden chytrý muž kdysi prohlásil: "Žádné mazlení pro dítě v počáteční době jeho života není dostačující. Pocit bezpečí, které dítěti dává, zůstává mu po celý život. Děti takto mazlené v prvním roce zachovávají si pocit bezpečí v dalším životě a podnikavost se smělostí je u nich nápadná ve srovnání s těmi, jimž se této citové podpory nedostalo."

   Masáž dítěte se provádíme  jemnými tahy, které připomínají hlazení, takže je to velice příjemné. Používám při ní zvláčňující oleje fa Karel hádeka.V průběhu masáže se učí relaxovat nejen dítě, ale i ten, kdo masíruje.

  Pravidelně masírované děti jsou klidnější, vyrovnanější, zlepšuje se jejich spánkový rytmus. Pokud začnete masírovat hned po narození, masáž může pomoci uvolnit a odstranit u dítěte poporodní trauma, zlepšit dyslexii, dysgrafii, dyskalkulii i další projevy lehké mozkové dysfunkce, může dokonce zlepšit stav astmatiků, alergiků a ekzematiků.

Provádím skupinové masáže miminek v Aquaparku v Uh.hradišti v pondělí od 13:00-14:00 hodin. Vemte se sebou jednorázovou podložku pod miminko a látkovou plenu,popř deku.

 

Více info na www.aquapark-uh.cz/1-kurzy